Skip to main content
 

PROCES - JAK WSPÓŁPRACUJE

Poukładana współpraca na czas

Proces - 10 KROKÓW

Chciałabym Ci przybliżyć proces projektowania w RUDI STUDIO. 10 KROKÓW , które pokonamy wspólnie zanim Twoja marka wyruszy w podróż po SUKCES 

 

ZAPOZNANIE Z TEMATEM

POZNAJEMY SIĘ - JA I TWÓJ PROBLEM

01 KROK

Poznajemy się. Spotykamy się online na ok. 30 minut. Przedstawiasz swój problem/potrzebę. Pytasz o wszystko, co dotyczy projektu, który chciałbyś zrealizować. W trakcie rozmowy poznajesz mnie i mój sposób pracy. Bez cukru i lukru, ROZMAWIAMY KONKRETNIE. To idealny sposób, aby sprawdzić, czy jest tzw. „flow”.

02 KROK

Dostajesz BRIEF do wypełnienia. Od Twoich odpowiedzi będzie zależał sukces projektu. Uwaga, nie należę do cechu grafików wróżbitów i czarodziei. Nie czytam w szklanej kuli. Tę lekcję musisz odrobić. Preferujesz kogoś, kto machnie kreskę, zamknie w EPS i gotowe? To inny kierunek. Na postawie wypełnionego briefu przygotowuje wycenę. Akceptujesz. Wystawiam FV i umawiamy się na kolejne spotkanie.

PRZYGOTOWANIE. USTALENIA. PORUSZAM TO CO BOLI

ROZKŁADAM NA ŁOPATKI

03 KROK

Omawiamy Twoje potrzeby na spotkaniu online. Idealne jest spotkanie w realu. Praktykuje spotkania w ulubionej kawiarni klienta. Właśnie tam masz maksimum swobody i wypływa z Ciebie wszystko to co najistotniejsze. Spotkanie ok. 40-60 minut. Albo tyle ile potrzebujesz. Na spotkaniu poruszamy wszystkie tematy, które wypłynęły z briefu i pierwszej rozmowy. Po spotkaniu dostajesz podsumowanie. Wykaz ustaleń. Dodatkowo listę potrzebnych rzeczy, jakie trzeba przygotować do projektu.

04 KROK

Przechodzimy do etapu układania puzzli, tworzenia tzw. moodboardu (czyli tablicy inspiracji). Na niej znajdą się obrazki, które wybiorę jako najlepszą drogę dla Twojego projektu. Zlepek obrazków, które wyznaczą kierunek. Nie są po to, żeby kopiować. O nie nie!! Będą tarczą, w którą będę celować, zadając pytania na kolejnym spotkaniu lub mailowo. Dostajesz tablicę inspiracji i wybierasz to, co ruszyło Twoje serce.

05 KROK

Omawiamy moodboard, mailowo lub telefonicznie. Upewniam się, dlaczego jedna rzecz mówi do Ciebie a druga nie. Uzasadniasz swoje wybory. W ten sposób mam zweryfikowaną odpowiedz, jakie są Twoje rzeczywiste oczekiwania. Zderzam słowa z briefa, z tym, jak widzisz obrazy. Wypracowałam ten sposób zdobywania informacji, który wyeliminował kwestię nieporozumień w przekazie do zera.

PROCES PROJEKTOWY. AŻ PARA BUCHA

SERCE PROJEKTUJE DLA CIEBIE

06 KROK

Zaczynam to, co do mnie należy. ZACZYNAM PROJEKT. Wkraczam do swojej piaskownicy. Odpalam lokomotywę zwaną STUDIEM GRAFICZNYM. Niczym babki z piasku powstają tu, kreatywne PROJEKTY LOGO I OPAKOWAŃ, grafika STRONY WWW i grafiki SOCIAL MEDIA. Często też mnóstwo materiałów marketingowych…

07 KROK

Przedstawiam 2-3 propozycje projektu. Omawiamy każdy z projektów a w szczególności projekt, który został przez Ciebie wybrany jako najlepszy.

ZAKOŃCZENIE PROCESU. INSTRUKTAŻ. PLIKI

PAKUJE MARKĘ NA PODRÓŻ PO SUKCES

08 KROK

Dopracowuje wybraną wersję projektu. Omawiamy.

09 KROK

To już czas tylko kosmetycznych poprawek. Przedstawiam dopracowaną wybranego projektu. Czasem dodatkowo z propozycją palet kolorystycznych czy pokazaniem materiałów reklamowych. Wszystko zależy od zlecenia.

10 KROK

Przygotowuje wypasiony komplet plików, które będą Ci potrzebne do wskrzeszenia marki w świecie online i druku. Gwarantuje Ci uśmiech drukarza, który dostaje bezobsługowy projekt, którego nie trzeba poprawiać. Zapewniam, że informatyk nie utknie w przytłaczającym bałaganie projektu strony www – porządek od linijki. Zdarza mi się, że na balu charytatywnym spotykam wykonawców moich projektów i rozpoznają mnie po jakości plików, które dostali. Miło. Ale tak ma być na 100% albo wcale.